İade ve Değişim

Alışveriş sepetiniz boş!

İade ve Değişim

NotebookDepo.com' da satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. NotebookDepo.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. NotebookDepo.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.
Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:
İade Süresi:
+ Genel olarak satın aldığınız ürünlerde ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim aldığınız tarihten itibaren yedi (7) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.
+ Siparişini verdiğiniz ürünleri kargo çıkışı yapılmadan önce gerekçe belirtmeksizin iptal edilmesini istiyorsanız info@notebookdepo.com adresine veya iletişim formlarından sipariş iade kısmından iade talebinde bulunabilirsiniz. Onay alındıktan sonra 3 iş günü içerisinde ödemiş olduğunuz miktar sorunsuz biçimde tarafınıza iade edilir.
+ Kredi Kartı ya da Mail Order yoluyla yapılan alışverişlerde iade alışverişin gerçekleştirildiği kredi kartına, Banka Havalesi ya da Kapıda Nakit Ödeme yoluyla yapılan siparişlerde iade belirteceğiniz banka hesabınıza yapılacaktır.
İade Şartları:
+ İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.
+ Ürünün faturası, iade formu (İade Formuna Ulaşmak İçin Tıklayın), 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak NotebookDepo.com' un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
+ İade etmek istediğiniz ürünlerinizi -ürünle ilgili istatistiki çalışma yapılabilmesi için+ iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.
+ İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
+ Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
+ NotebookDepo.com'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır.
+ Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, tarafımıza başvurabilirsiniz.
İade Süreci:
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
Ürün Arızalarında Uygulanan Süreç:
NotebookDepo.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup değişim işlemleri tarafımızca yapılmaktadır.
Önemli Not:
Tarafımızdan kaynaklanmayan sebeplerden dolayı keyfi iade durumlarında kargo geliş-gidiş ücretleri tarafınıza yansıtılır.Tarafımızdan kaynaklanan sorunlardan dolayı oluşan iade isteminde hesabınızdan cıkan tutar oldugu gibi tekrar hesabınıza iade edilir.

Ürün arızalanması Durumunda Firmamıza yapılan gönderimlerde gidiş geliş kargo ücretleri müşteriye aittir.
İade işlemlerinizde kargo gönderimlerini satıcının anlaşmalı olduğu ve size teslimi yapan kargo firması ile (Aras Kargo) yapmanız gerekmektedir.

NotebookDepo.com © 2017
          

 

/